Pomaganie to moja pasja

​…moja ścieżka zawodowa to wynik uwarunkowań rodzinnych, pasji i poszukiwań pracy, która przynosi mi uczucie spełnienia i satysfakcji. Pierwsza droga – powiązana z wydziałem GRAFIKI na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – (poprzez czysto artystyczne działania po grafikę użytkową i na reklamie kończąc). Następnie, dzięki spotkaniu na swojej drodze mistrza/nauczyciela Włodzimierza Rudnickiego, który biorąc pod swoje skrzydła jako uczennicę – zainspirował mnie – wręcz pchnął w kierunku MASAŻU. Połykając bakcyla…z pacjentki (trafiłam do Wołodi z kontuzjami będącymi wynikiem „synergii” na treningach krav maga) stałam się terapeutką ciała, w rezultacie otwierając własny gabinet, w którym z głębi serca pomagam wszystkim tym, którzy do niego zapukają. Ucząc się jednocześnie szacunku – wobec ŚWIĄTYNI jaką jest ciało. Aktualnie moje zainteresowania weszły na nowy tor jakim jest szeroko pojęta TRADYCYJNA MEDYCYNA CHIŃSKA​. Półtoraroczny staż – akupunktury u Pana Macieja Brzezińskiego (jednego z pierwszych uczniów doktora Jana Pokrywki), którego autorskie recepty (ok. 25 letnie doświadczenie), pomagają dziesiątkom ludzi w powrocie do zdrowia. (Nakłuwanie trwa kilkanaście sekund bez pozostawiania igieł w powłokach ciała na dłuższy czas – pod sam koniec seansu). Kolejny Mistrz – nieprzeciętny, dobry człowiek i doskonały nauczyciel jest następną przystanią, ku zawodowemu doskonaleniu się. Łączenie technik, mierzenie się z dolegliwościami, „atakowanie” ich z różnych stron na wielu płaszczyznach – jest w moim mniemaniu najbardziej efektywne. Celowo nie umieszczam dodatkowej zakładki o akupunkturze, gdyż informacja o tej metodzie jest łatwo dostępną i powszechnie znaną. Używam igieł jednorazowych.


O masażu

Masaż tkanek głębokich wg metody Włodzimierza Rudnickiego jest bardzo mało znany w Polsce. Pomimo tego coraz więcej osób dowiaduje się i korzysta z tej skutecznej metody uzdrawiania. Masaż tkanek głębokich pozwala rozbić stany zapalne znajdujące się w organizmie, które odkładają się latami – tworząc pod skórą, wyczuwalne zgrubienia, tzw. zrosty łącznotkankowe, będące najczęstszą przyczyną zawału mięśnia sercowego, boleści kręgosłupa, pleców, barków, ramion, kolan. Zrosty blokują swobodny przepływ krwi i limfy – powodując zwyrodnienia, które w zależności od umiejscowienia atakują nadwyrężane części ciała, atakując z czasem coraz to głębsze strefy naszego ciała, docierając do tkanek kostnych.

Na Bliskim i Dalekim Wchodzie ta forma pracy w bruzdach mięśniowych – jest ogromnie popularna, wygląda jednak zupełnie inaczej niż typowy masaż tkanek głębokich wykonywany w Polsce. Na Wschodzie ludzie przyzwyczajeni są do systematycznej profilaktyki zdrowotnej związanej z masażem. Utrzymanie zdrowia poprzez masaż czy systematyczne rozciąganie poszczególnych mięśni – są traktowane jako stały element w tygodniowym harmonogramie potencjalnego pacjenta. W przypadku pogorszenia się stanu zdrowia – zwiększa się częstotliwość zabiegów. Następnym krokiem, kiedy ból/schorzenie nie ustaje (po serii zabiegów terapii manualnej) – następuje kontakt z lekarzem i decyzja o zastosowanie środków farmakologicznych czy zabiegów operacyjnych.


Moja praca

Podstawowym parametrem decydującym o przebiegu masażu jest przeprowadzony wywiad z pacjentem. Istotna jest dla mnie informacja na temat historii bólu, z którym mamy się uporać. Kuracje czy zabiegi, które zostały już zastosowane i ich mierzalny skutek.

Liczba zabiegów masażu tkanek głębokich jest uzależniona od już powstałych zmian w organizmie, a częstotliwość ich wykonywania zależy od indywidualnej reakcji na pierwsze 3 zabiegi pacjenta rozłożone zazwyczaj w czasie jednego tygodnia. Tak aby organizm mógł przyjąć to wszystko co otrzyma w trakcie masażu. Zazwyczaj następny dzień po zabiegu pacjent odczuwa jako pogorszenie stanu zdrowia – jest tak jakby „rozbity” – kolejna doba skutkuje odczuwalnym efektem „in plus”.

Natężenie bólu które może pojawić się podczas masażu jest wynikiem zaawansowania stanu zapalnego.

Każdy pacjent reaguje w inny sposób na ten rodzaj stymulacji. Zazwyczaj już po pierwszym zabiegu, następuje zauważalna poprawa stanu zdrowia. Jest ona jednak uzależniona od wielu czynników, np.: od czasu występowania dolegliwości (lata, miesiące czy dni), od tego czym zostały one wywołane (mechaniczne/nagłe uszkodzenia, kontuzje, nadwyrężenia spowodowane najczęściej przyjmowaną pozycją ciała np. podczas wykonywanej pracy), czy od obecnego stanu zdrowia, przebytych chorób i aktywności fizycznej.

Dodatkowo ten rodzaj masażu wspomaga odchudzanie, redukuje podskórną i międzymięśniową tkankę tłuszczową. Wpływa na poprawę kondycji skóry w miejscach newralgicznych np. dla kobiet, w okolicach uda, poprzez udrożnienie krążenia, którego zaburzenia łączą się z powstawaniem cellulitu.

Każdy zabieg, który wykonuję jest dostosowywany indywidualnie do pacjenta. Nie dotyczy wyodrębnionego obszaru ciała.

Ze względu na to, iż dane schorzenie jest powiązane z całym organizmem w różny sposób. Holistyczne podejście to clou tej techniki. Masaż gruczołu krokowego (prostaty), przebiega dwufazowo. Dotyczy w I etapie okolic pachwin, krocza, a w II etapie jest to masaż przezodbytniczy (per rectum). W przewlekłej fazie zapalenia gruczołu krokowego, przeroście, czy zespole bólowym miednicy, jest właściwą techniką wspomagającą proces leczniczy. Masaż prostaty nie powinien być wykonywany przy zapaleniu cewki moczowej pęcherza moczowego, czy podczas ostrej fazy zapalenia gruczołu krokowego.

Kiedy poczuję, że jest potrzeba zastosowania pracy z bioenergią przy danym pacjencie, również włączam ten element do zabiegu.

Całość trwa około 90 minut lub 2h w zależności od ustaleń. Niestety gabinet nie jest wyposażony w prysznic.

Zdjęcie gabinetu, w którym jest wykonywany masaż poniżej:


Kontakt

Prana Sp. z o. o.

ul. Kolista 14k
50-007 Wrocław
szary budynek – warsztat
samochodowy za sklepem Biedronka
I piętro

Camila Chwiszczuk: 535-940-700

e-mail: wildcamilarose@gmail.com

Jeśli nie mogę odebrać w danym momencie proszę o sms z sugerowanymi godzinami i dniami – celem umówienia się na masaż.

W zależności od Państwa preferencji czasowych, zabiegi wykonuję, od rana
do późnych godzin wieczornych.
Ze względów higienicznych, bardzo
proszę o zabranie ze sobą dużego ręcznika.

NIP: 8943102994
REGON: 367063045